8.3.07

20 Minute IT Manager mentoring sessions

V minulém e-mailu jsem Vás informoval o velmi zajímavé službě s cenným obsahem. Jde o seriál 20-ti minutových lekcí věnovaných dále uvedeným tématům. V roce 2006 bylo vydáno 43 lekcí ( sessions ) na velmi zajímavá a užitečná témata. V jednom z následujících mailů uvedu odkaz na vydavatelský plán pro rok 2007.
Do dnešního dne vyšlo v roce 2007 celkem 11 lekcí:
- Project Kickoff Meetings
- Active Listening is the Key to Effective Communication
- Develop a Return on Investment (ROI)
- Provide Meaningful Performance Feedback
- Why IT Managers Miss Their Budget
- Attacking a Morale Problem on Your Team
- Technology Cost Saving Strategies
- Managing Resources in a Matrix Organization
- Keys in Selecting a Software Vendor
- Ten Ways to Build Skills on Your Team
- IT Business Dis-connect?
Kdo jsou autoři lekci?
The Management Mentors - Mike and Tom. Podrobnosti o profilu obou zkušených autorů najdete v minulém mailů v tomto weblogu, nebo na adrese: http://www.20minuteitmanager.com/ManagementMentorsProfile.pdf,
kde je uveden profil obou společností, které autoři reprezentují.
A jak to celé funguje?
Službu objednáte, uvedete požadované údaje o své kreditní kartě, ze které systém odčerpá každý měsíc ( 30 dnů ) 24,95 USD za lekce vydané v tom kterém měsíci. Poté je Vám každý týden zaslán e-mail, obsahující adresu stránky, ze které si můžete lekci stáhnout a adresu stránky, kde si můžete lekci prohlížet on-line. Zasílání a odčerpávání peněz z Vaší karty ukončíte zasláním mailu na dohodnutou adresu.
Zde je příklad uvítacího e-mailu, který je reakcí na objednávku:
--- začátek citátu ---
Arnost, Congratulations!
You have made a positive decision to enhance your IT management skills and career using the 20 Minute IT Manager mentoring sessions. As long as you remain a subscriber, you will receive an email message every week with a new mentoring session in one of the main topics critical to IT management:
- Project management
- IT management
- Leadership
- People management
- Personal development
Each session also contains at least one "Tool for Success". ( Nejméně jedna studijní pomůcka je přidána ke každé lekci). Look for your sessions every Wednesday morning (US time).
...
následují adresy vztahující se k místu, kde je příslušná lekce vystavena
...
There are two options for retrieving your session - download and online. To view the session online, just click the link under the "Online" link designation. To download a session in a zip file, click on that link instead.

--- konec citace ---
Každý klient, který si službu objedná, obdrží jako bonus 340-stránkovou knihu "TenStep PM process v. 4" ( jako eBook ) a stejně cenný dárek i od druhé autora "IT Management Models by Mike Sisco" na 38 stranách. Jednotlivé lekce jsou vybaveny samostatným multimediálním přehrávačem, který umožňuje jednoduché ovládání procesu přehrávání. Na základě svých vlastních zkušeností z poslechu řady lekcí z loňského i letošního roku, mohu službu " 20 Minute IT Manager" vřele doporučit.